ضرورت استاندارد سازي بنزين و گازوئيل به منظور پيشگيري از آلودگي هوا

معاون دادستان كل كشور با تاکيد بر ضرورت استاندارد سازي بنزين و گازوئيل به منظور پيشگيري از آلودگي هوا، گفت: سازمان بازرسي کل کشور در زمينه بررسي موضوع آلودگي هوا وظيفه قانوني بر عهده دارد و گزارشاتي نيز در اين خصوص ارائه مي کند که اين گزارشات مورد پيگيري قرار مي گيرد تا به سرانجام برسد.
حشمتي معاون قضايي دادستان کل کشور در احقاق حقوق عامه در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقي و قضايي خبرگزاري ميزان، در ارتباط با ورود مدعي العموم به موضوع توسعه وسايل حمل و نقل عمومي در راستاي کاهش آلودگي هوا اظهار کرد: به صورت تخصصي به موضوع حمل ونقل عمومي به ويژه توسعه مترو ورود نکرده‎ايم چرا که بحث نوسازي ناوگان و گسترش مترو از برنامه‌‏هايي که دولت پيگير آن است.
وي با اشاره به ضرورت استاندارد سازي بنزين و گازوئيل اظهار کرد: ۸۰ درصد آلودگي موجود در کلان شهر‌ها به دليل سوخت است و مي‌طلبد که مسولان اين مشکل را حل کنند؛ نوسازي ناوگان، جلوگيري از آلاينده‎ها و استاندارد سازي بنزين و گازوئيل در راستاي جلوگيري از آلودگي هوا ضروري است.
معاون دادستان كل كشور اضافه کرد: سازمان بازرسي کل کشور در زمينه بررسي موضوع آلودگي هوا وظيفه قانوني بر عهده دارد و گزارشاتي نيز در اين خصوص ارائه مي کند که اين گزارشات مورد پيگيري قرار مي گيرد تا به سرانجام برسد.

رفتن به نوارابزار